Chwałowicka
Szopka Noworoczna

''Wina Józka!'' 2 luty 2020

Huknęło, grzmotnęło i... z winy Józka wszystko się stało! :)

Tegoroczne przedstawienie okołojasełkowe już za nami. Jak co sezon (od 7 lat!) grupa ponad 30-tu mieszkańców Chwałowic spotykała się na próbach zimową porą by wystawić dla nas na scenie opowieść luźno snującą się wokół tematów boskich, mniej boskich, oraz lokalnych.

Było wesoło, były potyczki z ortografią, były panie próbujące zawładnąć piekłem. Porwano sołtysa, wydaje się, że do dziś mamy sobowtóra... Luźna atmosfera nie przeszkodziła nam przy tym pośpiewać piękne kolędy.

Dziękujemy serdecznie Pani Reżyser, całej teatralnej trupie, ekipie technicznej, ale także wszystkim zgromadzonym widzom. Do zobaczenia - oczywiście - za rok!

Mamy już link do obszernej fotogalerii z imprezy: ZDJĘCIA . A tutaj FILM, pełen zapis spektaklu!

03.02.2020

         
Jasełkowe przedstawienie 2019
CHWAŁOWICKA BONANZA

20-go stycznia 2019 r. spotkaliśmy się tłumnie w naszej świetlicy, by przyjrzeć się wcześniej nieznanym losom Świętej Rodziny. Kto by pomyślał, że nasze Chwałowice odegrały tak ważną rolę w dziejach ludzkości! :)

Na scenie pojawiło się łącznie ponad 25 aktorek i aktorów, dużych i małych. Były aniołki, diabełki, zrzędząca teściowa, tenisowe rozgrywki, szeryf, USG, rozprawa sądowa. W przerwach pomiędzy aktami śpiewaliśmy kolędy, na instrumentach grały m.in. chwałowickie dzieciaki!

Fabuła to oczywiście luźna, artystyczna interpretacja faktów. Jednak jest to już od kilku lat przyjęta formuła - nasze jasełka w humorystyczny sposób nawiązują do lokalnej, chwałowickiej rzeczywistości.

Opowieść skończyła się oczywiście happy-endem. Publiczność nagrodziła wszystkich aktorów i zaangażowanych w przedstawienie gromkimi brawami. Aktorzy ale i pani reżyser, Ania Kowal, także sprawiali wrażenie ukontentowanych :) I to najważniejsze - mieszkańcy dzięki jasełkom przede wszystkim integrują się, spędzają razem zimowe wieczory, umacniają swoje chwałowickie więzi.
Oto link do filmu z przedstawienia:

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia na jasełkach już za rok!

22.01.2019


Multimedialne
Jasełka 2018 za nami!

W niedzielę, 7 stycznia 2018, w naszej świetlicy, przy pełnej sali wystawiliśmy tegoroczną wersję Jasełek chwałowickich. Cóż to się działo na scenie, jakież dziwy miały miejsce na ekranie, co mieszkańcy zgodowali betlejemskiej parze - kto widział ten wie! :)
Zapraszamy do obszernej fotorelacji z imprezy:
A tu link do filmu z przedstawienia:

Dziękujemy przybyłym widzom, wszystkim aktorom, obsłudze technicznej, pani reżyser, paniom, które przygotowały dla gości ciasta. Było ekstra!

08.01.2018


Przedstawienie noworoczne ''Chwałowickie piekiełko''

W niedzielę 29-go stycznia 2017 r. mieszkańcy Chwałowic wystawili w świetlicy przedstawienie. Tym razem nie były to Jasełka ale opowieść baśniowa o naszej wiosce. Z przymrużeniem oka oczywiście!

Ponad 20 osób, Chwałowiczan dużych i małych, przygotowywało się do tego przedstawienia przez ostatnie 2 m-ce. Dziękujemy im za ponad godzinę dobrej zabawy! Podziękowania dla Pani Reżyser Ani Kowal, a także dla licznie przybyłych widzów.
A oto pełna relacja z naszego przedstawienia:

01.02.2017


Jasełka Chwałowickie 2016

17 stycznia 2016 r. w świetlicy wiejskiej wystawiliśmy nasze wspólne, chwałowickie Jasełka.

Dziękujemy wszystkim aktorom, organizatorom, ekipie technicznej oraz licznie przybyłym widzom.

        

Pokolędowaliśmy wspólnie, pobiesiadowaliśmy.    - oto filmik z naszego występu. Zapraszamy także do obszernej fotogalerii:

Nasze przedstawienie, po niewielkich korektach co do treści i ''dorosłego'' humoru, wystawiliśmy jeszcze 28 stycznia w Szkole Podstawowej w Miłoszycach. Zaangażowaliśmy do części ról miłoszyckie grono pedagogiczne oraz uczniów. Wyszła z tego także bardzo ciekawa wigilijna opowieść!

18.01.2016


Chwałowickie Jasełka w Ratowicach

1 lutego 2015 na zaproszenie sołtysa Ratowic, pana Jarosława Jagielskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Ratowic, wystawiliśmy w tamtejszej pięknej świetlicy nasze jasełka. Być może będzie to zaczątek do dalszej współpracy pomiędzy naszymi miejscowościami, wymiany pomysłów i doświadczeń.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w chwałowickie przedstawienie!

02.02.2015


Artykuł o nas w Gazecie Powiatowej (nr 4/2015), zapraszamy do lektury.

22.01.2015Jasełka Chwałowickie 2015

11 stycznia 2015 r. wystawiliśmy w naszej świetlicy pierwsze oficjalne przedstawienie przygotowane przez mieszkańców Chwałowic. Dziękujemy licznie przybyłym widzom. Zapraszamy do obszernej relacji z tego wydarzenia:

     

Podziękowania dla Pani Reżyser, aktorów, całej załogi technicznej (scenografów, operatorów światła i dźwięku, kamerzystów), koleżanek, które przygotowały oprawę muzyczną przedstawienia, a także dla pań, które uświetniły ten wieczór swoimi wspaniałymi ciastami - składa Zarząd Stowarzyszenia!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z Jasełek:15.01.2015


Chwałowickie Jasełka - styczeń 2014
   

Oficjalnie mówimy, że pierwsze Jasełka wystawiliśmy w roku 2015, prawda jest jednak taka, że w 2014 roku odbyło się już przedstawienie. Może jeszcze nieoficjalne, dla znajomych i rodzin, ale już z rozmachem, który nawet nas, ''aktorów'', zaskoczył :)

Całość przygotowała i spięła Ania Kowal . Próby trwały długie zimowe miesiące, ale zintegrowało nas to bardzo - kto wie, czy nie to właśnie jest największą siłą chwałowickich Jasełek. Potem już poszło z górki i w kolejnych latach gromadzimy zawsze na widowni komplet publiczności. Konwencja jest niezmienna - luźno snuta opowieść bożonarodzeniowa z elementami lokalnymi, z humorem. Cytaty z przedstawień obowiązują w Chwałowicach już od siedmiu lat!

     31.01.2020