Podatki / melioracje

Drodzy Państwo, sołtys Chwałowic będzie zbierał opłaty za podatek rolny, podatek od nieruchomości (II kw.) oraz składkę spółek wodnych w Chwałowickim Klubie Książki (Schronisko szkolne) w terminach:
        sobota (12.05) - 18:00-19:00
        poniedziałek (14.05) - 17:30-18:30
        wtorek (15.05) - 19:00-20:00

Zapraszam - Michał Wolski

10.05.2018

Aktywna sobota 14 kwietnia - sprzątamy, ognisko, warsztaty!

Wybuchła wiosna! Chwałowice zaczynają się intensywnie zielenić. Z tej okazji chcemy - jak co roku - posprzątać nasze okolice. Zapraszamy od godziny 11:00 do wspólnej akcji, wykorzystajmy piękną pogodę by w godzinę, może dwie, uczynić naszą wioskę naprawdę piękną. W głównych punktach Chwałowic będziemy rozdawali worki oraz rękawice. Przyłączcie się Państwo do nas :)

Po południu z kolei sporo będzie się działo w okolicach schroniska szkolnego. O 17:00 sołtys zaprasza wszystkich, którzy napracowali się przy porządkach (i nie tylko), na ognisko i integracyjną kiełbaskę.
O 18:00 w Chwałowickim Klubie Książki rozpoczynają się czwarte już warsztaty ekologiczne, tym razem dotyczące jakości powietrza, wody i gleby. Poprowadzi je p. mgr inż. Jan Sieczkowski. Tej oraz poprzedniej zimy prowadził on profesjonalne pomiary stężenia pyłów P10 i P2,5 (''smogu'') w Chwałowicach. Poznamy wyniki tych badań, dowiemy się, na ile mit naszej zdrowej, otoczonej lasami wioski jest prawdziwy...

W trakcie warsztatów zostaną także ogłoszone wyniki eko-konkursu fotograficznego. Na zwycięzców (i nie tylko) czekają atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców!

09.04.2018Elektroodpady
Odpady wielkogabarytowe

10.04 - Odbiór eletroodpadów. Do ok. godz. 8:00 można je wystawiać przed posesję.

16.04 - Odpady wielkogabarytowe - Od rana odbierane sprzed posesji.

Zapraszamy do skorzystania.


06.04.2018


Wesołych Świąt!

Wszystkiego co najlepsze na Świeta Wielkiej Nocy, wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery, miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka i mokrego Lanego Poniedziałku

                życzy Zarząd Stowarzyszenia
                        wraz z Sołtysem

27.03.2018


Gaz ziemny w Chwałowicach!

Szanowni Państwo, jest nam niezwykle miło poinformować, że firma GEN GAZ wróciła do tematu nieco zawieszonego od 2016 r. (kiedy to organizowaliśmy spotkania i zbieraliśmy ankiety) i przystępuje do prac związanych z budową sieci gazowej w naszej wiosce!


Na swojej stronie internetowej w lutym / marcu br. GEN GAZ opublikował ogłoszenie o przetargu na wykonanie projektu sieci w Chwałowicach. Termin zakończenia prac projektowych określono na kwiecień 2019 r. Obecnie analizowane są złożone oferty. Wybrane biuro projektowe będzie realizowało zadanie i kontaktowało się z mieszkańcami w celu uzgodnień trasy sieci i przyłączy.

Jeśli nie wystąpią przeszkody formalno - administracyjne na etapie projektowania, realizacja budowy sieci gazowej i przyłączy przewidziana jest na 2019 r.

Tu na stronie będziemy Państwa na bieżąco informowali o postępie prac.

     21.03.2018


EKOALEJA
Warsztat Edukacyjny
''Ptasia jadłodajnia''


Tym razem, 24 marca, Chwałowickim Klubie Książki spotkamy się z Panią dr Magdaleną Moska, by dowiedzieć się wszystkiego o dokarmianiu ptaków. Będzie to trzeci z warsztatów organizowanych w ramach projektu ''EKOALEJA - POZNAJEMY, DBAMY, CHRONIMY''.

Świadome dokarmianie pomaga naszym skrzydlatym sąsiadom przyżyć tudne, zimowe miesiące. Nieświadome potrafi zaszkodzić, nawet doprowadzić do śmierci ptaków. O tym wszystkim dowiemy się już najbliższej soboty. Zapraszamy serdecznie mieszkańców Chwałowic i Dębiny!18.03.2018


Podatki / melioracje

Drodzy Państwo, sołtys Chwałowic będzie zbierał opłaty za podatek rolny, podatek od nieruchomości (I kw.) oraz składkę spółek wodnych w Chwałowickim Klubie Książki (Schronisko szkolne) w terminach:
        środa (07.03) - 19:00-20:00
        piątek (09.03) - 19:00-20:00
        środa (14.03) - 19:00-20:00

Zapraszam - Michał Wolski

05.03.2018


8 marca - Święto Kobiet!

Szanowne Chwałowiczanki!

Z okazji Waszego Święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, radości, i pociechy z nas, facetów, Chwałowiczan! :)

Sołtys oraz panowie ze Stowarzyszenia.

Zapraszamy również bardzo serdecznie wszystkie chwałowickie Panie na:
                 Spotkanie relaksacyjne''Być Kobietą!''

Piątek 09-03-2018 o godz. 19:00
CHWAŁOWICKI KLUB KSIĄŻKI (ul. Szkolna 4 - Schronisko szkolne).

     04.03.2018


ZIMNAR 2018 w Chwałowicach!
I w tym roku, tradycyjnie już, powitaliśmy na naszej chwałowickiej ''Pętli Zabieganych'' zimowych biegaczy i kijkarzy. Tym razem był to szósty, ostatni etap jubileuszowego X-go Zimowego Maratonu na Raty, organizowanego przez jelczański KB Harcownik.

Ostatni etap to walka o końcowy wynik całego cyklu. Szczególnie miało to znaczenie dla dwójki pierwszych zawodników, Bartka Roskosza i Rafała Tyburka. Po pięciu etapach łączna różnica między nimi wynosiła jedynie 5 sekund. Rywalizacja była zacięta i ostatecznie zwyciężył Bartek pokonując Rafała w całym Zimnarze o... 1 sekundę!

Wielkie gratulacje dla ponad 400 zawodników, którzy stanęli na starcie chwałowickiego etapu i... do zobaczenia już za rok!

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://kbharcownik.pl/zimnar/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24.pl

19.02.2018


13.02.2018


3 lutego - to była aktywna sobota dla dzieciaków i młodzieży!Bal karnawałowy dla juniorów

Dla najmłodszych Chwałowiczan (do 10 lat włącznie) przygotowaliśmy na ten dzień zabawę pt. ''W królestwie zwierząt''. Było dużo muzyki, tańców, zagadek, zadań do wykonania. Wszystkie dzieciaki były pięknie przebrane za swoje ulubione zwierzątka. To była naprawdę ekstra zabawa!

                                            TUTAJ FOTORELACJA.Wieczór gier planszowych dla młodzieży

Nastolatków (11+) zaprosiliśmy natomiast tego dnia do CHKK (schronisko szkolne) na wieczór przy planszówkach. Spotkanie poprowadzili prawdziwi milośnicy nowoczesnych gier planszowych. Podobnie jak w zeszłym roku był to długi wieczór pośród magicznych postaci, przygód, sojuszów, rywalizacji. Zamówiliśmy wspólnie pizzę, końcowa zabawa w ''Mafię'' zakończyła się już po północy!


Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym animatorkom i ulubionemu DJ-owi za cudowny BAL PRZEBIERAŃCÓW!! Daliście z siebie wszystko - talent, zaangażowanie, uśmiech, serce i było naprawdę extra!

Dziękujemy najlepszemu fotografowi na świecie za cudne zdjęcia!

Dziękujemy też chwałowickim miłośnikom gier planszowych - za przygotowanie i poprowadzenie super ciekawych gier dla naszych starszych milusińskich.

Dziękujemy Mamom za przygotowanie zdrowego poczęstunku na obie sobotnie imprezy!

Dziękujemy małym i dużym uczestnikom imprez za zaangażowanie i świetną zabawę!

Ech jak fajnie jest w Chwałowicach!

10.02.2018


REGULAMIN KONKURSU

     06.02.2018


Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Dnia 20 lutego 2018 roku, o godz. 19:00 w Chwałowickim Klubie Książki (budynek schroniska szkolnego, ul. Szkolna 4) odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. W programie m.in. podsumowanie działalności Stowarzyszenia w roku 2017, przedstawienie Sprawozdania Komisji Rewizyjnej z działalności Stowarzyszenia w roku 2017, przyjęcie Planu Działania Stowarzyszenia na rok 2018.

Na zebranie zapraszamy również osoby pragnące przystąpić do Stowarzyszenia.

     06.02.2018


Aktywna sobota 3 lutego dla dzieciaków i młodzieży!Bal karnawałowy dla juniorów

Dla najmłodszych Chwałowiczan (do 10 lat włącznie) przygotowujemy na ten dzień zabawę pt. ''W królestwie zwierząt''. Zapraszamy na godz. 15:00 do świetlicy, będzie dużo muzyki, tanców, zagadek, zadań do wykonania. Przybadźcie, Kochani, przebrani za ulubione zwierzątko - będzie naprawdę ekstra zabawa!

Namiar na organizatorki: 601 339 608Wieczór gier planszowych dla młodzieży

Nastolatków (11+) zapraszamy natomiast tego dnia do CHKK (schronisko szkolne) na wieczór przy planszówkach. Zaczynamy o 18:00, spotkanie poprowadzą prawdziwi milośnicy nowoczesnych gier planszowych. Podobnie jak w zeszłym roku szykuje się długi wieczór pośród magicznych postaci, przygód, sojuszów, rywalizacji. Zapewne zamówimy wspólnie pizzę. Przybywajcie! :)

Namiar na organizatorów: 691 062 926

Serdecznie zapraszamy!

     19.01.2018


             Zebranie Wiejskie
   31 stycznia, godz. 19:00

Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na zebranie do świetlicy w Chwałowicach.

Pierwszy termin zebrania: godz. 18:30 (wymagane quorum). Drugi termin: godz. 19:00. W praktyce, by oszczędzić Państwu czekania w świetlicy, zapraszamy od razu na drugi termin.

W porządku obrad zebrania m.in:
• sprawozdanie finansowe z wykorzystania środków w ramach funduszu sołeckiego na rok 2017,
• plany dot. utrzymania urządzeń melioracyjnych w 2018 r.
• sprawy bieżące sołectwa.

     17.01.2018


EKOALEJA
Warsztat Edukacyjny
''Te co skaczą i fruwają''


Zapraszamy mieszkańców Chwałowic i Dębiny, tych małych i tych dużych, na pierwszy warsztat edukacyjny organizowany w ramach projektu pn. ''EKOALEJA - POZNAJEMY, DBAMY, CHRONIMY''.

Warsztat odbędzie się 27. stycznia 2018 r. w godzinach 17:00 - 19:00 w Chwałowickim Klubie Książki.

Podczas zajęć poznamy różne gatunki ptaków oraz ssaków nadrzewnych zamieszkujących Chwałowice i Dębinę oraz nauczymy się charakterystycznych cech morfologicznych, umożliwiających ich szybką i bezbłędną identyfikację. Zajęcia poprowadzi p. dr Magdalena Moska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

     16.01.2018


Graliśmy dla WOŚP!


w 26-tym finale Orkiestry zagraliśmy i my - Chwałowiczanie.

14-go stycznia w holu CSiR J-L wystawiliśmy straganik z ciastami oraz kawą. Zebrane środki zasiliły konto fundacji. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym!

15.01.2018


                Wcześniejsze informacje (2017)

   Klik numer: